Dubai Vizesi

 • Anasayfa
 • Dubai Vizesi

Dubai vizesi herhangi bir yere gitmenize gerek kalmaksızın online sistemle alınır, başvurular bireysel olarak yapılamaz; Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumlar yardımıyla online sistemle başvurulur.

Dubai vizesi Online başvuru; Birleşik Arap Emirlikleri göçmen idaresi web sitesi üzerinden yapılır. Dubai için vize gerekiyor mu sorusunun cevabı da uygulaması da basit, evet; Dubai vizesi 2020 yılı için istenilenlerin eksiksiz şekilde sağlanması için danışmanlık hizmeti veren  Dubai Vize Merkezi temsilcilerinin yardımıyla online başvurunuz gerçekleştirilir, bu sırada Dubai vize fiyatları, Dubai vize ücretinin 2020 yılı için belirlenen tutarları, Dubai vize şartları, seyahat türünüze ve sürenize göre Dubai aile ziyareti vizesi, Dubai evlilik vizesi, Dubai arkadaş ziyareti vizesi, Dubai Expo 2020 vizesi gibi konuların açılımları hakkında temsilcilerden bilgi alınabilir.

Bugün Birleşik Arap Emirlikleri, altyapısı, binaları, sağlık ve eğitim sistemleri bakımından dünyanın en modern ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor. Ödüllü oteller, çöl maceraları, çarpıcı beyaz kumlu plajlar, alışveriş bolluğu, etkin finans hayatı, inşaat sektörü ülkeyi ziyaret etme nedenleriniz arasında olabilir, başvurunuzu yaparken vize merkezi temsilcilerinin yönlendirmeleriyle Dubai için 3 çeşit vize türünden (turistik, ticari, ve transit vize olarak uzun veya kısa süreli) vize türünüzün belirlenmesi gerekir.

Vize başvurusu yapan 18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin şahsi muvafakatname ile birlikte başvuru yapmaları gerekmekte olup başvuranın birlikte seyahat edeceği kişiye ait Dubai vizesi ile başvuru yapması gereklidir.

Dubai Göçmenlik Bürosu, Dubai’ye seyahat eden kişilere Dubai Uluslararası Havalimanı'nda göz taramasına yapar. vizeyi almak için seyahat tarihinden en az 10 iş günü öncesinde başvuru yapılır. Başvuru onaylandıktan sonra hazırlanan Dubai vizesi e-posta ile başvuru sahibine ulaştırılır. Belgenin üzerinde yer alan barkod (seri no) ülkeye giriş yapılabilmeyi sağlayan bölümdür. Barkod özelliği olmayan vizelere itibar edilmez.

Dubai Vizesi Gerekli Evrakları 

2020 yılı Dubai vizesi almak için, Dubai Konsolosluğu, bazı Dubai vizesi gerekli evrakları, talep eder. 

 1. Pasaport: BAE vize başvuru aşamasında kullanılacak pasaportun, başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması; pasaport üzerinde yer alan fotoğrafın özellikle güncel tarihli olması; Renkli, Taranmış Pasaport (fotoğraf ve kişisel bilgilerinizi içeren sayfa) görüntüsü.
  BAE Konsolosluklarının bölge farkı yoktur. Bu nedenle Türkiye’nin  ve hatta dünyanın neresinde ikamet ederseniz edin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak pasaportunuzun 2. sayfasını taratarak- scan ederek Dubai e-vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği olan pasaportları ile birlikte başvuru yapması için ihtiyaç duydukları vizenin türüne göre tercih yapmaları  gerekmektedir. T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) sahipleri Dubai'ye olan seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan ikametlerinde, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesinden muaftırlar.
 2. Nüfus Cüzdanı: Renkli, Taranmış Nüfus Cüzdanı fotokopisi -görüntüsü-imajı. Başvuru aşamasında ibraz edilen Nüfus Cüzdanı ile Pasaport bilgilerinin aynı olması gerekmektedir. Evlilik nedeniyle soy isim değişikliği olması halinde başvurudan önce kimliğin güncellenmesi zorunluluğu bulunmaktadır. 
 3. Biyometrik Fotoğraf: Güncel tarihli biyometrik fotoğraf taraması (Biyometrik fotoğrafın beyaz fonlu ve belirtilen şartlara uygun olarak çekilmesi zorunludur. )
 4. Dubai Vize Başvuru Formu: Online Dubai vize başvuru formu, (Başvuru aşamasında Konsolosluk tarafından talep edilmektedir. Başvuru formu içerisinde yer alan sorulara doğru ve eksiksiz olarak yanıt verilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.)
 5. Vize Ücret Dekontu:  ücretin ödendiğini gösteren dekontun tarama görüntüsü

Kısa süreli vize başvurularında renkli olarak taranmış kimlik, geçerliliği olan pasaport, işlemler için yatırılan banka dekontu başlıca gerekli evraklardır. Uzun süreli (90 günden fazla) vize başvuruları Dubai'deki Dubai Göçmenlik Bürosundan yapılmaktadır. Eğer Türkiye’de oturum izni olan yabancı devletten bir kişiyseniz bu belgelere ek olmak şartıyla Renkli, Taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir) de gereklidir.

Dubai vizesi, başvuru tarihinden itibaren 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin tatil günleridir. Başvuruların onaylanması veya ret edilmesi hakkı BAE Göçmenlik Ofisi’nin yetkisindedir.

Dubai için verilen vizeler; turistik, ticari, ziyaret ve transit vize olmak üzere uzun süreli ve kısa süreli olarak kendi aralarında ayrılır. Dubai vizesi türü belirlendikten sonra istenilen evrakları taratmak ve online başvuru formunu doldurup online vize başvuru sistemine kayıt ettirmek gerekir. Kayıt sonrası başvuru süreci başlar ve başvuru sonucu online sistem aracılığıyla e-mail adresinize gönderilir.

Dubai Vizesi Türleri

Dubai Vizesi türleri Bae’de geçirilecek zaman ve ülkeye giriş çıkışın niteliğine göre belirlenir.

 • 96 Saatlik Vize
 • 30 Gün Tek Girişli Vize
 • Ekspres Vize 
 • 30 Gün Çok Girişli Vize
 • 90 Gün Tek Girişli Vize
 • 90 Gün Çok Girişli Vize

Seyahat süresi boyunca istenildiği takdirde  ek ücret karşılığında vize süresi uzatılabilir. Vize uzatma işlemi ve ücreti hakkında detaylı bilgi için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. 

Dubai Transit Vizesi Nedir?

Dubai Transit vizesi; BAE’ye bağlı olan Dubai Emirliği üzerinden havaalanlarına inen ve üçüncü bir ülkeye seyahat edecek yolcuların  terminal değişikliği yapabilmelerini, transit alanın dışına çıkmalarını, bekleme süresini şehir merkezinde geçirebilmelerini sağlayan ve Dubai aktarmalı uçacak, transfer süre aralığı uzun olan yolcuların en fazla tercih ettiği vize türüdür.  

Dubai için 48 saat ve 96 saat olmak üzere iki transit vize türü vardır. 48 ve 96 saatlik transit vizeler tek girişli düzenlenir. Türkiye’ye dönüşünüz de yine başka rotaya uğranmadan Türkiye üzerinden olacaksa gidiş ve dönüşünüz için ayrı ayrı transit vize almanız gerekir. Ancak T.C. vatandaşları transit uçuş yapacakları yolculuklarda 24 saatlik süreyi aşmamak ve havalimanından çıkış gerçekleştirmemek üzere transit vize almadan uçuşlarını gerçekleştirebililer. Bu vize türüne 24 saatten fazla  emirlik sınırları içerisinde bulunacak ve havalimanından çıkış gerçekleştirecek vatandaşların  başvuru gerçekleştirmesi gerekir.  96 saatlik Dubai e-vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişilerin 3 ayaklı (Örneğin: Türkiye-Dubai-Çin) uçak biletini sunmak zorunluluğu bulunur.

Dubai Transit Vize

Dubai 48 Saatlik Transit Vize

Dubai 48 saatlik transit vize tek girişli bir vizedir.  Bu vize, Dubai Havalimanı Terminal 1 – 2 – 3'ten yapılan aktarmalı uçuşlar için kullanılır. Başvuru için 3 ayaklı uçak biletinin sunulması gerekir (Örn: Türkiye-Dubai-Tayland). 
Vize çıktığı günden itibaren 30 gün içinde 48 saat geçerli olmak üzere kullanılır. Birleşik Arap Emirliklerine ilk giriş yapıldığı gün itibari ile maksimum 48 Saat ülkede kalınması mümkündür.
24-48 saat içerisinde vize başvurusu sonuçlanır.

96 saatlik Dubai Transit Vize

96 saatlik Dubai transit vize tek giriş gerçekleştirilecek şekilde düzenlenir. Bu vize sadece transit uçuş gerçekleştireceğiniz durumlarda kullanılır ve 3 ayaklı uçak biletinizi sunmanız beklenir. 96 saatlik Dubai e-vizenizle birlikte ülkeye giriş yaptığınız tarihten itibaren maksimum 96 saatlik süre boyunca bulunma hakkınız olur. Emirlikten çıkış gerçekleştirildiğinde hala vize süresi bulunuyor olsa dahi ülkeye tekrar giriş yapma hakkınız olmaz. İşlemler, başvuru tamamladıktan sonra 24-48 saat içinde sonuçlanır. 

Vize onayı alındıktan sonra 30 günlük sürede Dubai sınırlarına giriş gerçekleştirilmesi  zorunludur. Aksi halde vize iptal edilir.  Dubai transit vize turistik amaçlar doğrultusunda kullanılamaz. 

Dubai VIP  Vize Nedir?

Dubai vip vize nedir, vize başvuruları ekspres başvuru olarak işleme alınması ve ortalama 12 saat en geç 24 saat içerisinde neticelendirilmesidir. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi gerekli belgeleri online sistem üzerine kayıt eder. Başvuru işlemleri yalnızca elektronik ortamda düzenlenir.

Dubai Ekspres Vize Nedir ?

Dubai ekspres vize tüm vize türlerine ek ücret ödenmesiyle alınan bir hizmet olup acil seyahatler için vize sonuçlarının hızlı bir şekilde alınması amacıyla kullanılan vize türüdür. Başvuru tamamlandıktan sonra başvuru takibi öncelik olarak sağlanarak maksimum 24 saatlik bir süre sonucunda sonuçlandırılır.  Dubai Transit Vizesi Nedir, konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için sitemizde arama yapabilir veya müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi ve 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

30 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi, vize onayı ile belirtilen tarih aralığında ülkeye tek sefer giriş ve en fazla 30 gün ikamet hakkı sağlar; 30 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi ise, Dubai vizesi onayı ile belirtilen tarih aralığında çok kez giriş ve 60 gün içerisinde 30 gün ikamet hakkı sağlar. Bu vize  türü Dubai aile ziyareti vizesi, Dubai evlilik vizesi, Dubai arkadaş ziyareti amaçlı olarak alınabilir.

Kısa Süreli Dubai Turistik Vize 

Kısa Süreli Dubai Turistik Vize başvurusunda başvuru sahiplerinin seyahat sıklığına ilişkin taleplerine uygun olarak tek girişli veya çok girişli vize sahibi olunur. Bu  Vize sahipleri emirlik sınırları içerisinde 30 gün ikamet hakkına sahip olur. Ancak seyahat süresi 28 gün ile sınırlı tutulur.  Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu’nun uygun gördüğü seyahat süresinin aşılması halinde para cezası yaptırımı uygulanır.

Kısa Süreli Dubai Ticari Vize 

Kısa Süreli Dubai Ticari Vize başvurusunda başvuru sahiplerinin seyahat sıklığına ilişkin talepleri doğrultusunda tek giriş veya çok giriş hakkı doğrultusunda vize sahibi olunur. Kısa Süreli Ticari Vize Emirlik sınırları içerisinde 30 gün ikamet hakkı sağlamaktadır. Bu vize dahilinde seyahat süresi 28 gün ile sınırlı tutulur. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu’nun uygun gördüğü seyahat süresinin aşılması halinde para cezası yaptırımı uygulanır.

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi ve  90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi

90 Gün Tek Girişli Dubai Vizesi, vize onayı ile belirtilen tarih aralığında ülkeye tek sefer giriş ve en fazla 90 gün ikamet hakkı sağlar. Tek Girişli Uzun Dönem vize sahibi kişilerin 1 ay bekleme süresi bulunur; 90 Gün Çok Girişli Dubai Vizesi ise, Vizenin geçerlilik tarihi veriliş tarihinden itibaren 58 gündür. Bu vize türüyle Dubai’ye birçok kez giriş yapmak mümkündür ve ilk girişten itibaren toplam 90 gün ülkede ikamet edilir.
Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Dubai'ye seyahatlerinden önce vize almaları gerekir. Dubai Emirliği yönetmeliği gereği  Hizmet Pasaport (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) sahipleri emirlik seyahatlerinde 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla vizesiz seyahat edebilirler, vizeden muaftırlar.

Uzun Süreli Dubai Ticari Vize 

Uzun Süreli Dubai Ticari Vize başvurusunda başvuru sahiplerinin seyahat planı ve sıklığına ilişkin talepleri doğrultusunda tek girişli ve çok girişli vize sahibi olunur. Uzun Süreli Ticari Amaçlı Dubai Vizesi ile Dubai sınırları içerisine 90 gün ikamet hakkı verilir.

Uzun Süreli Dubai Turistik Vize

Uzun Süreli Dubai Turistik Vize başvurusunda başvuru sahiplerinin seyahat sıklığına ilişkin talepleri doğrultusunda tek girişli veya çok girişli vize sahibi olunur.Bu vize sahipleri turistik gezi amaçlı bu vize  ile Dubai sınırları içerisinde 90 gün konaklama hakkı verilir. Belirtilen sürenin aşılması durumunda  Birleşik Arap Emirliği tarafından yaptırım olarak para cezası uygulanır.

Dubai Vize Randevusu

Dubai vize randevusu, vize alma sürecine dahil bir adım değildir, alınmaz.  Vize işlemlerine başlamak için  merkeze gitmenize gerek olmadığı gibi vize başvurusunu gerçekleştirmek için randevuya da gerek yoktur.

Randevu alınmadan, online vize başvurusu portalı üzerinden Dubai vize prosedürleri istenilen şekilde, hatasız tamamlanıldığında, olağandışı bir durum söz konusu olmadığı takdirde, vize durumu 1- 2 iş günü içinde neticeye ulaşır. Ancak Dubai’ye seyahat gerçekleştirecek olan T.C Vatandaşları ve oturumu Türkiye’de olan diğer ülke uyruklu ziyaretçilerin yolculuklarından önce mutlaka  Dubai vizesi başvurusu yapması gerekir. 

Dubai turist vize randevusu, Dubai ticari vize randevusu gibi  prosedürler yoktur;  başvuranın şahsen başvuru merkezinde bulunmasına da gerek yoktur. Dubai için vize başvurusu online sistem üzerinden başlatılır ve Birleşik Arap Emirlikleri Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü menşei Dubai olan başvuru merkezine online sistem üzerinden iletilir, sonuç başvuru sahibine e-posta yoluyla bildirilir. Dubai vizesi başvurusunda Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu yetkili merciidir. Dubai vize randevusu alacağını söyleyen kişilere ve acentelere karşı dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vize Başvurusu, online olarak alınan ve pasaporta basılmayan bir vizedir.  Dubai vizesi başvurusu Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilir. Dubai online vize başvurusu sırasında BAE Konsolosluğu doğrudan hizmet vermez. Başvuru işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosu’na yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilir.  Emirlik sınırları içerisinde ikamet edilecek süreye göre değişiklik gösteren vize türü seçilerek başvuru yapılır.

Emirlik sınırları içerisine  ziyarette bulunacak  Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin vize sahibi olma zorunluluğu bulunur. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak hükmüyle Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulur.

90 günden uzun sürecek turistik amaç gütmeyen ziyaretler  için amaçlanana uygun vize türüne başvuru yapılması gerekmektedir Başvuru sahibinin daha önceden Dubai vizesi sahibi olması bir sonraki başvurunun olumlu sonuçlanma garantisi yoktur.

Türkiye Cumhuriyeti’nde oturum izni sahibi, Dubai vize başvurusu gerçekleştirecek yabancı ülke vatandaşlarında  en az 6 aylık oturum izni olması şartı aranır.  Türkiye sınırları içerisinde oturum izni olmasına rağmen başvuruda yasaklı ülkeler statüsünde bulunmasından dolayı bulunamayacak, Filistin, İsrail ve Afganistan Türkiye’den başvuru gerçekleştiremez. Belirtilen ülkeler haricinde T.C. sınırları içerisinde oturum izni olan Orta Doğu vatandaşları için başvuru işlemleri Türkiye’den yapılır. 

Dubai Vize Uzatma, talep edilmesi ve ek hizmet bedeli dahilinde  Dubai sınırları içerisinde gerçekleştirilir.

Dubai Vize Başvuru Formu

Başvuru işlemlerinin e-visa sistemi üzerinden yapılması için Dubai Vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Bu vize ile BAE’nin  Abu Dhabi, Acman, Şerce, Füceyre, ve Ummül, Kayveyn gibi  Emirliklere de vize süresi dahilinde giriş yapılıabilir.
 BAE’nin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına e-vize imkanı sağlar,  başvuru sahipleri bizzat başvuru yapamamakta, sadece firmamız gibi yetkili kuruluşlar aracılığıyla başvuru yapabilmektedir. 

Başvuru online alan üzerinden yapılır, bu sebeple başvuranın şahsen başvuru merkezinde bulunmasına gerek kalmaz. Dubai vize başvuru formu online sistem üzerinden doldurulur. Web sitemizde online olarak doldurulan formlar ve yüklenen evrak görüntüleri BAE İkamet Genel Müdürlüğü online başvuru sistemine iletilir.

Pasaportunuzun kişisel bilgileri içeren yüzünü ve nüfus cüzdanınızı ön yüz ve arka yüz olarak renkli tarataıp ziyaret etmekte olduğunuz sayfamıza eklemeniz halinde işlemleriniz başlar. Başvuruda beyan edilen evraklarda sahte bilgi fark edildiği zaman, başvuru direkt olarak reddedilir ve cezai yaptırım uygulanır. Vize süresi aşıldığı zaman başvuruda bulunan kişiye ve vizenin çıkarıldığı acenteye para cezası kesilir. Bu nedenle başvuru bilgilerini tam ve doğru girmeniz ve de vize süreniz sonlanmadan mutlaka BAE sınırlarını terk etmiş olmanız  gerekir.

E-vizeler pasaporta işlenmez,  Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Güvenlik Departmanının hazırladığı belge kullanılır. Vize Merkezi olarak alınan başvurular aynı gün içerisinde BAE Göçmenlik Ofisi online sistemine iletilir.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai e-vize işlemleri tamamlandıktan sonra vize değerlendirme sürecine geçilir ve sonraki sorular  Dubai vize kaç günde çıkar, vizenin red edilme durumları nelerdir olur. Dubai vize sorgulama süreci BAE Yabancılar ve İkamet Müdürlüğü inisiyatifine ve başvuru yapılan acenteye göre değişiklik gösterebilir. Dubai Uluslararası Havalimanı resmi servis sağlayıcısı ile başvuruları aldığımız için firmamıza yapılan başvurular en hızlı şekilde (ortalama 2 gün içerisinde) sonuçlanmaktadır. 

Dubai’ye ticari veya turistik nedenlerden dolayı ziyaret edecekler, online vize başvurusunda bulundukları andan  itibaren, bilgiler ve belgeler BAE Göçmenlik Ofisi tarafından incelenir, 2 ila 5 iş günü içerisinde karara varılır.

Başvuru işlemlerinin sonuçlanması, konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil veya ek evrak talep edilmesi gibi nedenlerden dolayı beklenenden daha uzun süre alabilir. Bu sebeple sisteme yapılan başvurunun doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılması, eksik evrak iletilmesi gibi kişilerden kaynaklanan sorunlarla sürecin uzamasını önler. Dubai vize sonuçlanma süresi tüm prosedürlerin yerine getirilmesinin ardından genelde 3 iş günüdür. Cuma, Cumartesi ve de Pazar günleri BAE Göçmenlik Ofisi hizmet vermez. Yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin başvurularının sonuçlanma süresi değişebilir. Planladığınız seyahat tarihlerine uygun başvurunuzu zamanında yapmaya özen göstermelisiniz. 

bir günde dubai vizesi

Dubai Vizesi Reddi

Oline başvuru yapılarak alınan bir elektronik (e-vize) vizedir: Vize türüne göre belirlenen evraklar, tarayıcı ile renkli taratılır ve online vize başvuru formu doldurulur, online sisteme kaydedilir. Kayıt sonrası başvuru süreci başlar ve başvuru sonucu başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilir. Vize başvurusu eksiksiz ve tam evraklarla yapılmazsa Dubai vize reddi, gerçekleşir. Vize reddi durumunda neden vize reddi aldığına dair açıklamalar yine e-posta yoluyla bildirilir.

Vize Reddinin Temel Nedenleri

 1. Dubai’de kısa süreli ya da uzun süreli geçerli oturum izni varsa, vize başvurusu yapıldığında Dubai Göçmenlik Bürosu  başvuru sahibinin oturumu sistemde kayıtlı olduğu için vize başvurusu ret olarak sonuçlanır.
 2. Geçerli bir Dubai vizesi mevcutken yeni bir  başvuru yapılması durumunda vize başvurusu ret olur ya da vize başvurusu yaptıktan sonra işlemde olan vize başvurusu üzerine tekrar vize başvurusu yapılması halinde ise her iki vizeniz ret olarak sonuçlanır.
 3. Daha önceki Dubai turistik vize seyahatinizde Dubai Göçmenlik Ofisi  vize çıkış kaşenizi sistemde görmediği zaman da vize başvurunuz ret  ile sonuçlanır.
 4. Daha önceki Dubai seyahatinde ülkede kalış süresini aşması halinde Dubai Göçmenlik Ofisi kişiyi rapor etmesi sonucu, kişinin bir sonraki vize başvurusunda ret alma olasılığı yükselir. Vize süresini aşan kişiler hakkında cezai işlem uygulanır ve  emirlikten çıkış yapılırken fazla kalınan süre kadar para cezası kesilir.
 5. Dubai vize başvurusunda bulunan kişi eğer başka bir ülkeden ret almış veya aynı ülke için daha önceden hakkında sınır dışı kararı var ise ve vize başvuruda bulunan kişilerin ülkenin kamu hayatı bakımından tehlike oluşturması hallerinde  vize başvurusu ret ile sonuçlanır.

Suriye, Irak, Bangladeş, Afganistan, Libya ve Filistin vatandaşlarının vize başvuruları sırasında  BAE Göçmenlik Ofisi bu ülke uyluklulardan 274 USD tutarında bir teminat bedelini ödemelerini istemektedir. Belirtilen ülkelerin vatandaşları vize ücretine ek, teminat bedelini ödedikten sonra Dubai e-vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu bedeli ödemeden yapılacak vize başvuruları yüksek oranda ret ile sonuçlanır.

Vize Reddi Durumunda Neler Yapılabilir?

Yukarıdaki nedenlerden dolayı  vize reddi alındığında itiraz etme hakkı bulunmaz. BAE(Dubai )konsolosluğu vizesi başvuru ücretleri hiçbir şekilde iade edilmemektedir.

BAE Göçmenlik Bürosu tarafından belirtilen, vize reddi almanıza yol açan maddeleri uygun şekilde düzenlenildikten sonra ve de  yetkili vize acentesi aracılığıyla yeniden online vize başvurusu yapabilirsiniz.

Geçerli bir Dubai vizesi varken yeni bir vize başvurusu ret ile sonuçlanır; ancak geçerli vizesi olan bir pasaport kaybedildiğinde, geçerli vizenin Duba Göçmenlik Ofisine para cezası bedeli karşılanarak iptal ettirilmesi gerekir. 
Vize Merkezi geçerli olan Dubai vizesinin iptal edilmesinde yardımcı olur. Vize iptal edildikten sonra yeni pasaport ile Dubai vizesine yeniden başvuru yapılabilmektedir.

Vize Merkezi’nin Dubai vizesi ile ilgili karar verme yetkisi bulunmaz. Müşteri temsilcilerimiz  başvurunuzu tam, hayatsız, doğru bir şekilde yapabilmeniz için danışmanlık hizmeti verir. Bu vize ile ilgili karar verecek olan tek yetkili makam Birleşil Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğudur.
Vize Merkezi’nin  telefon ile verdiği danışmanlık hizmetleri bedelsizdir. Vize Merkezi, sektörde 15 yıllık tecrübe, 8 farklı ilde şubeler ve 150 çalışan ile danışmanlık hizmeti verir.

Dubai Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

BAE vizesi almak bizi dijital süreçle ilerler, bu süreçte Dubai vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler, sık karşılaşılan sorunlar üzerinden belirlenir.

 • Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri BAE Göçmenlik Ofisi hizmet vermez. Söz konusu günlere denk gelen vize başvurularında işlem süresinin uzaması mümkündür.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bordo(umuma mahsus) pasaport sahipleri için  Dubai'ye giriş için vize şartı aranır.
 • Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından kısa süreli seyahatlerinde Birleşik Arap Emirlikleri için vize şartı aranmaz.
 • Vize ücretleri başvuru sırasında ödenmelidir.
 • Pasaportunuz 10 yıldan daha eski olmamalı ve kullanılan pasaportun vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.
 • Vize başvurusu yaparken, geçerli bir BAE vizeniz olmamalıdır.
 • Dubai’de vize süresi  ülkeye giriş yaptığınız ilk günden itibaren sayılır.
 • Vize süresinden uzun kalan kişiler hakkında cezai işlem yapılır, göçmenlik bürosuna kaçak olduğu raporlanır  ve tekrar  BAE ye giriş yapamaz.
 • Yabancı uyruklu başvuru sahipleri, Türkiye’de an az 6 ay geçerliliği bulunan ikamet belgelerini başvuru belgeleri arasında sunmalıdır.
 • Suriye, Irak ve Filistin vatandaşları için vize verilmez.
Yükleniyor...
Bizi Arayın