Dubai Online Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

  • Anasayfa
  • Dubai Online Vize Başvurusu Gerekli Evraklar

Umuma mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin en az 6 ay geçerliliği olan pasaportları ile birlikte Dubai vizesi başvurusu yapması için almak istedikleri vizenin türüne göre hareket etmeleri gerekir. T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) sahipleri Dubai'ye olan seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan ikametlerinde, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vizesinden muaf olurlar.

Bu vize türleri turistik, ticari, ziyaret ve transit vize olmak üzere uzun süreli ve kısa süreli olarak kendi aralarında ayrılır. Vize  türü belirlendikten sonra gerekli evrakları temin ettikten sonra tarayıcı ile taratıp, online başvuru formunu doldurup online vize başvuru sistemine kayıt ettirilir. Kayıt sonrası başvuru süreci başlar ve başvuru sonucu online sistem aracılığıyla e-mail adresinize gönderilir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai Vizesi için gerekli evraklar, online ortamda iletilir.

  1. Renkli, taranmış nüfus Cüzdanı görüntüsü
  2. Renkli, taranmış pasaport görüntü (fotoğraf ve kişisel bilgilerinizi içeren sayfa)
  3. Dubai Vize İşlemleri için yatırılan banka dekontu 
  4. Renkli, taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)

Dubai vizesi başvuru değerlendirme süreci, başvurulan tarihinden itibaren 1-3 iş günüdür. Cuma ve Cumartesi ve Pazar günleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin tatil günleridir. Vize başvurularının onaylanma veya ret edilme hakkı BAE Göçmenlik Ofisi’nin yetkisindedir.

Konsolosluk ek evrak talep etmekte veya sunulan evrakların orjinallerini talep etme hakkına sahiptir. Ticari Vize'de genellikle aşağıdaki evraklar ek olarak istenir.

  1. Çalıştığı işyerinden antetli kağıda yazılmış, Dubai’ye giriş nedeni belirtilen resmi bir yazı.
  2. Vergi levhasının renkli fotokopisi.

Dubai ticari vize; başvuru sahibine BAE sınırları içerisinde vize süresi dışında konaklama, çalışma veya işyeri kurma hakkı tanımamaktadır. Telefonla çekilmiş pasaport görüntüleri Dubai vize başvuruları için kabul edilmemektedir. Dubai vizeniz onaylandığında vizeniz e-mail adresinize gönderilir. Yazıcıdan çıktısını alarak sayfayı pasaportunuzun arasına koymanız yeterlidir.

Vizenin geçerlilik süresi  60 gündür ancak kalış süresi 29-28 gündür. Uzun süreli Bu vize sahipleri turistik gezi amaçlı bu vize  ile Dubai sınırları içerisinde 90 gün konaklama hakkı verilir
Kalış süresi giriş yolcunun giriş yaptığı ilk günden itibaren sayılmaya başlanır.

Vize süresini geçiren kişiler hakkında cezai işlem yapılır, göçmenlik bürosuna kaçak olduğu rapor edilir ve bir daha BAE’ye giriş yapamaz. Aksi takdirde maddi ve idari cezalarla karşılaşabilir, bu ülkeye yapacağınız bir sonraki seyahatlerde vize onayı almanız güçleşebilir.

Vizenizle ilgili kargo ve kurye hizmeti alabilirsiniz. Söz konusu durumda hizmetin masrafları vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

Yükleniyor...
Bizi Arayın