Dubai Oturum İzni

  • Anasayfa
  • Dubai Oturum İzni

Dubai Konsolosluğu’nun gerekli görmesi halinde, eşlerin eski eşlerinin varsa ölüm kayıtlarını da belgeler arasında talep edebilir.BAE'de oturma izni almak adına üç yaygın yol bulunur:

  1. Şirket yolu ile oturum izni: Emirliklerdeki serbest bölgelerden birine şirket kaydetmek. Şirket, sahibinin ikamet sponsoru görevi görür (BAE yatırımcı vizesi)
  2. Emlak yolu ile oturum izni: Dubai’de emlak satın almak (mülk ikametgâh vizesi).
  3. Evlilik Yoluyla Dubai Oturum İzni

Evlilik yoluyla Dubai oturum izni başvurusu için doldurulması gereken vize başvuru formu, vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz tam doldurulmalıdır. Oturum izni başvurusu için ibraz edeceği belgeleri destekleyen, ıslak imzalı olarak 2.nüshasının hazırlanması gerekir.

Biyometrik Fotoğraf
Dubai oturum izni vize başvurusunda kullanılacak 3 adet 3,5x4,5 cm boyutlarında, başvuru sahibinin güncel görüntüsünü beyan eden en son 3 ay içinde çekilmiş,  fon rengi beyaz fotoğrafı istenir.

Pasaport
Dubai aile, aile ziyareti, arkadaş ziyareti vize başvuruları için kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içinde çıkarılmış olmalıdır. Seyahat eden kişinin Dubai seyahati dönüşünden sonra pasaportunun 3 ay geçerliliği olmalıdır. Vizenin pasaporta basılabilmesi için yan yana en az 2 boş sayfasının bulunması gereklidir.

Dubai Vizesi Oturum

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Dubai aile birleşimi vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişilerin kendi adları üzerine güncel tarihli ikamet ettikleri adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ön ve arka yüz bilgilerini gösteren nüfus cüzdanı fotokopisi istenir.

Uluslararası Evlilik Kayıt Örneği
Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içeren evlilik kayıt örneği istenir.

Muvafakatname
Vize başvurusunda bulunan kişi eğer 18 yaşından küçük ise anne ve baba onaylı orijinal evrak. 16 yaşında bir evlilik yapacak kişiler için evlenebileceğine dair, Arapça olarak tercümesi yapılmış mahkeme kararı istenir.

Dubai Doğum Belgesi
Eğer Dubai vatandaşı eşin daha önceden bir Türk Vatandaşlığı bulunmuyorsa dağum belgesi istenir.

Boşanma kararı ve boşanma ilanı
Daha önceden evlilik yapmış kişilerin yapmış oldukları evliliklerin boşanma kararı ve boşanma ilanının Arapça tercümesi hazırlanmalıdır.

Arapça Bilindiğine Dair Belgeler
Dubai oturum izni vize başvurusunda bulunacak kişinin basit ve yeterli düzeyde Arapça bildiğine dair evraklar istenir.

Eşlere ait uluslararası doğum kayıt örneği
Her iki eşe ait uluslararası evlilik ehliyet belgesi veya Dubai evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi istenir.

Oturum İzni, Pasaport ve Kimlik Kartı

Dubai eşe ait olan oturum izni, vize başvurusu yapan kişinin pasaportu ve kimlik fotokopisi istenir.

Dubai Konsolosluğu gerek görmesi durumunda ek evrak talebinde bulunabilir. Bu belgelerin yine Arapça tercümesi istenir.

Dubai Konsolosluğu, Dubai aile birleşimi vize işlemleri için yukarıda belirtilen evrakları orijinal ve fotokopi olarak beyan edilmesini talep eder.

Yükleniyor...
Bizi Arayın