Dubai Oturum İzni

  • Anasayfa
  • Dubai Oturum İzni

Evlilik Yoluyla Dubai Oturum İzni

Evlilik yoluyla Dubai oturum izni başvurusu için doldurulması gereken vize başvuru formu, vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz tam doldurulmalı. Kişinin Dubai oturum izni başvurusu için ibraz edeceği belgeleri destekleyen, ıslak imzalı olarak 2.nüshasının hazırlanması gerekmektedir.

Biometrik Fotoğraf

Dubai oturum izni vize başvurusunda kullanılacak 3 adet 3,5x4,5 cm boyutlarında, başvuru sahibinin güncel görüntüsünü beyan eden en çok son 3 ay içinde çekilmiş, arka fon rengi beyaz ve kişinin pasaportunda ve vize işlemleri sırasında daha önce hiç kullanılmamış fotoğrafı.

Pasaport

Dubai aile, aile ziyareti, arkadaş ziyareti vize başvuruları için kullanılacak pasaportlar son 10 yık içinde çıkarılmış ve seyahat eden kişinin Dubai seyahati dönüşü sonrası için en az 3 ay geçerliliğinin olması ve vizenin pasaporta basılabilmesi için yan yana en az 2 boş sayfasının bulunması gerekmektedir.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Dubai aile birleşimi vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişilerin kendi adları üzerine güncel tarihli ikamet ettikleri adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ön ve arka yüz bilgilerini gösteren nüfus cüzdanı fotokopisi.

Uluslararası Evlilik Kayıt Örneği

Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içeren evlilik kayıt örneği.

Muvafakatname

Vize başvurusunda bulunan kişi eğer 18 yaşından küçük ise anne ve baba onaylı orijinal evrak. 16 yaşında bir evlilik yapacak kişiler için evlenebileceğine dair, Arapça olarak tercümesi yapılmış mahkeme kararı.

Dubai Doğum Belgesi

Eğer Dubai vatandaşı eşin daha önceden bir Türk Vatandaşlığı bulunmuyor ise.

Boşanma kararı ve boşanma ilanı

Daha önceden evlilik yapmış kişilerin yapmış oldukları evliliklerin boşanma kararı ve boşanma ilanının Arapça tercümesi hazırlanmalıdır.

Oturum İzni, Pasaport ve Kimlik Kartı

Dubai eşe ait olan oturum izni, vize başvurusu yapan kişinin Dubai pasaportuyla kimlik fotokopisi.

Arapça Bilindiğine Dair Belgeler

Dubai oturum izni vize başvurusunda bulunacak kişinin basit ve yeterli düzeyde Arapça bildiğine dair evraklar.

Eşlere ait uluslararası doğum kayıt örneği

Dubai’de evlilik yapmak için bize başvurusunda bulunacak kişilerin ayrıca organize etmesi gereklidir.

Her iki eşe ait uluslararası evlilik ehliyet belgesi veya Dubai evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi.

Dubai Konsolosluğu gerek görmesi durumunda ek evrak talebinde bulunabilir. Bu belgelerin yine Arapça tercümesi istenmektedir.

Dubai Konsolosluğu, Dubai aile birleşimi vize işlemleri için yukarıda belirtilen evrakları orijinal ve fotokopi olarak beyan edilmesi talep etmektedir.

Dubai Konsolosluğu’nun gerekli görmesi halinde eşlerin varsa önceli boşanma kararı ilanını evrakların arasında istediği gibi eski eşlerin varsa ölüm kayıtlarını da belgeler arasında talep edebilmektedir.

 

 

 

 

Yükleniyor...
Bizi Arayın